Διπρόσωπος στο Καματερό ο Φίλιππος

Την ήττα με 34-24 γνώρισαν στο Καματερό τα κορίτσια του Φιλίππου. Οι Βεροιώτισσες αν και είχαν καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο, στην δεύτερο 30λεπτο δεν μπήκαν στο ματς και έχασαν την επαφή με το σκορ.

Ο Φίλιππος αν και δεν ξεκίνησε καλά, πήρε τον έλεγχο και το προβάδισμα μετά το δεκάλεπτο (5-8 στο 19'). Όμως, προς το τέλος του ημίχρονου, το Καματερό ανέκαμψε, έφερε το ματς στα ίσια και πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα ενός γκολ.

Στο δεύτερο μέρος, το Καματερό μπήκε αποφασισμένο σε αντίθεση με τον Φίλιππο που άφησε το καλό του πρόσωπο στα αποδυτήρια. Οι γηπεδούχες ξέφυγαν σύντομα στο σκορ και μετέτρεψαν το ματς σε περίπατο.

Πεντάλεπτα: 1-0, 2-1, 3-5, 6-8, 9-11, 15-14 (ημ), 19-15, 24-17, 29-17, 31-19, 33-22, 34-24

ΓΑΣΚ (Μενέλαος Δανήλος): Τσικνάκη, Μανιά 6, Ζιώγα 5, Καζάκη 6, Βασιλείου Μ., Βασιλειάδου 3, Ζενέλι 2, Ράτσικα, Στασινού, Χριστοπούλου 2, Ανδρίτσου 8, Νικολάου 1, Ταβλαρίδη, Βασιλείου Α., Σπυροπούλου, Καρέλα 1.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γιώργος Τσικίνας): Νάκο 1, Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου 4, Ντόβα, Παπαδοπούλου 3, Καραχαρίση 6, Θοδοσοπούλου Β, Σπυριδοπούλου 2, Μπατζαρακούδη 5, Γεωργιάδου 4, Θεοδοσοπούλου Σ., Νοχουσίδου.

Διαιτητές: Παπαματθαίου- Χρηστίδη, Δίλεπτα: 6-4, Πέναλτι: 2/3-2/3