proteas ban2

ΙΚΤΕΟ BANNER 640

Εφηβικό: Για τρίτη θέση ο Ζαφειράκης, για έκτη ο Φίλιππος

Προτελευταία ημέρα στο εφηβικό πρωτάθλημα. Στο πρώτο ματς της ημέρας για τις θέσεις 5-8, ο Φοίβος Συκεών νίκησε 35-23 τον ΠΑΟΚ και πλέον είναι πολύ κοντά στην 5η θέση. Ο Φίλιππος επιβλήθηκε του Διομήδη Άργους με 25-17, ενώ στο ντέρμπι του ομίλου που θα κρίνει τα μετάλλια Πανελλήνιος και ΑΕΣΧ Πυλαίας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 27-27.

Σάββατο 26 Μαρτίου 2016
Κλειστό Συκεών
Φοίβος- ΠΑΟΚ 35-23
Διομήδης- Φίλιππος 17-25
Πανελλήνιος- ΑΕΣΧ Πυλαίας 27-27
Ζαφειράκης- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ 23-25

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ- ΠΑΟΚ 35-23
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-5, 8-6, 8-7, 11-8, 14-10 (ημχ.), 17-12, 21-17, 24-17, 26-20, 29-21, 35-23
ΦΟΙΒΟΣ (Δημήτρης Πελεκίδης): Μαρκατάτος 2, Μήγγας 1, Τσιντίδης 7, Δεληζάνος 3, Τάτσης, Λόγια 1, Μπαμπλέκης, Σιγγιρίδης 2, Μανωλούδης 7, Παντικίδης, Λιάπης 4, Ιμσιρίδης Θ. 1, Χατζής 2, Παπαδόπουλος 5, Μπέτζιος, Ιμσιρίδης Κ.
ΠΑΟΚ (Γιάννης Μπιζέτας): Νικολαϊδης, Βούλκος, Ελέζουα, Νάση 3, Βασιλείου, Μπαλέτας, Μήλιος, Δέλιας, Αποστόλου 2, Θεοδωρακόπουλος, Ρωμανίδης 8, Μέλιος, Πανιόπουλος 3, Μαραβέλιας, Ίτσιος 5, Γιαννακίδης 2. Διαιτητές: Τσάκωνας- Σκλαβενίτης, δίλεπτα: 3-1, πέναλτι: 1/1-1/2.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 17-25
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-6, 3-7, 5-9, 6-11, 7-13 (ημχ.), 8-14, 9-15, 12-18, 14-20, 16-22, 17-25
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Γιώργος Καρασαβίδης): Κατσίλας, Κουριώτης, Κωτρονάρος 2, Λαμπρόπουλος, Μπακατσέλος 4, Νικολίτσας 3, Ντούρος, Ξαγοράρης 7, Παυλίδης, Ρουσόπουλος, Σαλαπάτας, Σεμπέκος 1, Σμυρνιώτης, Στέργιος, Κορομίχης, Παπαντωνόπουλος
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Νίκος Κούγιας): Ζούτης, Καλλιαρίδης, Βαλαβάνης 3, Ζηλιασκούδης 1, Κύρτσιος 1, Ρίζος 1, Τριανταφυλλίδης, Φιλόσογλου Β. 3, Γραμματικόπουλος 2, Μαυρίδης 1, Φιλόσογλου Κ. 2, Βελισσαρίδης 1, Μπαλτατζής Χρ. 2, Ψωμιάδης, Μπαλτατζής Χάρ. 4, Χαραλαμπίδης 3.
Διαιτητές: Σκλαβενίτης- Φωκίτης, δίλεπτα; 5-1, πέναλτι: 4/4-3/5

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ- ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 27-27
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-6, 7-8, 8-12, 11-13, 13-16 (ημχ.), 16-18, 17-20, 20-21, 22-24, 25-26, 27-27
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Τσικριτέας 4, Μπεκιάρης, Καλλονιάτης, Μιχελάκος, Παπαπούλιος 9, Παπαχρήστος 8, Λέσι, Μαντζόπουλος 1, Μητροφάνης, Παπαδόπουλος, Σαλαπάτας 10, Τσακουρίδης 3, Ζωγραφίδης, Μουρτζούκος, Νικολούτσος, Σταυρινόπουλος.
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Πάνος Γούσιος): Ανθομελίδης 5, Αντωνιάδης 2, Αλατσατιάνος Ι. 4, Αλατσατιάνος Χ., Ξυνιάς, Βακουφάρης, Παπαγεωργίου 4, Παπαδόπουλος, Παπαβλασόπουλος, Μπρόϊκος, Πετρίδης 4, Κουκμίσης 6, Μπικιάρης, Νικολαϊδης, Καλόμοιρος 2, Ελέτα
Διαιτητές: Τσάκωνας- Χασκής, δίλεπτα: 4-5, πέναλτι: 5/6-4/4

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ 23-25
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-6, 5-8, 8-10, 9-10, 11-12 (ημχ.), 13-14, 16-18, 18-20, 20-21, 22-23, 23-25
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Τεό Παυλίδης): Τσαγκέρας 2, Μαυροδουλάκης 5, Σιδηρόπουλος 4, Χαλάτσης, Καραβίτης 2, Μπόλας 1, Μπάμπος, Κυπρίτης 6, Καραμπέλκος 3, Δεληχρήστος, Τσιγαρίδας, Πρόιος, Ελευθεριάδης, Τσαχτσίρας, Χάτσκα.
ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ (Κώστας Μπούνας): Καραμπουρνιώτης 6, Ηλιόπουλος 1, Τσανίνος, Παπαδάκης 1, Μακρυγιάννης 4, Μάινας, Δριτσούλας, Ζίου, Κουτσόπουλος 7, Μαρούλας, Λογοθέτης 1, Λιόλιος 5, Λεονταράς, Κολοκοτρώνης, Μεντζίνης, Μαντζώρος.
Διαιτητές: Τσάκωνας- Χασκής, Δίλεπτα: 6-5, πέναλτι: 4/5-5/5

Βαθμολογίες της Β’ φάσης
Γ΄ όμιλος (1-4)
1. ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ 4

2. Πανελλήνιος 3
3. ΑΕΣΧ Πυλαίας 1

4. Ζαφειράκης Νάουσας 0

Δ’ όμιλος (5-8)
1. Φοίβος Συκεών 4
2. Φίλιππος Βέροιας 3
3. ΠΑΟΚ 1
4. Διομήδης Άργους 0

Κυριακή 27 Μαρτίου 2016
Κλειστό Συκεών
10:00 ΠΑΟΚ- Διομήδης (Σπίτι του Χάντμπολ)
10:00 Φοίβος- Φίλιππος
12:00 ΑΕΣΧ Πυλαίας- Ζαφειράκης
14:00 ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ- Πανελλήνιος
15:30 Απονομές

melody

maiovis

sidiropoulos

studio69