proteas ban2

ΙΚΤΕΟ BANNER 640

dion astra

Ανακοινώθηκε η σειρά των αγώνων στο F8 των Εφήβων και στο F6 των Νεανίδων

Η ΕΑΠ/ΟΧΕ ανακοίνωσε το πρόγραμμα των αγώνων των τελικών φάσεων Εφήβων και Νεανίδων που θα διεξαχθούν το διάστημα 24-27 Μαρτίου 2016 σε Θεσσαλονίκη και Γιαννιτσά.

F8 Εφήβων 24-27 Μαρτίου 2016

1ος όμιλος
Πανελλήνιος
Ζαφειράκης Νάουσας
Φοίβος Συκεών
Διομήδης Άργους

2ος όμιλος
ΑΕΣΧ Πυλαίας
Φίλιππος Βέροιας
ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ
ΠΑΟΚ

Το πρόγραμμα

Πέμπτη 24 Μαρτίου 2016
Κλειστό Συκεών
12:00 Φίλιππος- ΠΑΟΚ
14:00 Ζαφειράκης- Διομήδης
16:00 ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ
18:00 Πανελλήνιος- Φοίβος

Παρασκευή 25 Μαρτίου 2016
Κλειστό Συκεών
09:30 Ζαφειράκης- Φοίβος
11:30 Πανελλήνιος- Διομήδης
18:30 Φοίβος- Διομήδης
20:30 ΠΑΟΚ- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ

Κλειστό «Σπίτι του Χάντμπολ»
09:30 ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΠΑΟΚ
11:30 Φίλιππος- ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΔΙΚΕΑΣ
18:30 Πανελλήνιος- Ζαφειράκης
20:30 ΑΕΣΧ Πυλαίας- Φίλιππος

Σάββατο 26 Μαρτίου 2016
Κλειστό Συκεών
12:00 3ος Α’ ομίλου- 4ος Β’ ομίλου
14:00 4ος Α’ ομίλου- 3ο Β΄ ομίλου
16:00 1ος Α’ ομίλου- 2ος Β΄ ομίλου
18:00 2ος Α’ ομίλου- 1ος Β΄ ομίλου

Κυριακή 27 Μαρτίου 2016
Κλειστό Συκεών
08:00 4ος Α’ ομίλου- 4ος Β΄ ομίλου
10:00 3ος Α’ ομίλου- 3ος Β΄ ομίλου
12:00 2ος Α’ ομίλου- 2ος Β΄ ομίλου
14:00 1ος Α’ ομίλου- 1ος Β΄ ομίλου
15:30 Απονομές

Σύστημα διεξαγωγής

Α ΦΑΣΗ :1η Αγωνιστική 2-4/1-3 2η Αγωνιστική 1-4/2-3 3η Αγωνιστική 3-4/1-2

Β ΦΑΣΗ : 4η Αγωνιστική ο 1ος Α΄ Ομίλου με τον 2ο Β΄ Ομίλου & ο 2ος Α΄ Ομίλου με τον 1ο του Β΄ Ομίλου και ο 3ος Α΄ Ομίλου με τον 4ο του Β΄ Ομίλου & ο 4ος του Α΄ Ομίλου με τον 3ο του Β΄ Ομίλου 5η Αγωνιστική ο 2ος του Α΄ Ομίλου με τον 2ο του Β΄ Ομίλου & ο 1ος του Α΄ Ομίλου με τον 1ο του Β΄ Ομίλου και ο 4ος του Α΄ Ομίλου με τον 4ο του Β΄ Ομίλου & ο 3ος Α΄ Ομίλου με 3ο του Β΄ Ομίλου.

Οι δύο πρώτες ομάδες της βαθμολογικής κατάταξης κάθε ομίλου προκρίνονται στον όμιλο Ι, για τη διεκδίκηση των θέσεων 1-4 του πανελληνίου πρωταθλήματος, με μεταφορά του αποτελέσματος μόνο του μεταξύ τους αγώνα, μετά τη διεξαγωγή και των υπόλοιπων δύο (2) αγωνιστικών, με σύστημα ένας προς όλους σε ένα γύρο με βαθμολογία. Οι δύο επόμενες ομάδες της βαθμολογικής κατάταξης κάθε ομίλου θα αγωνιστούν στον όμιλο ΙΙ, για τη διεκδίκηση των θέσεων 5-8 του πανελληνίου πρωταθλήματος, με μεταφορά του αποτελέσματος μόνο του μεταξύ τους αγώνα, μετά τη διεξαγωγή και των υπόλοιπων δύο (2) αγωνιστικών, με σύστημα ένας προς όλους σε ένα γύρο με βαθμολογία.

F6 Νεανίδων 24-27 Μαρτίου 2016

1ος όμιλος
ΟΦ Νέας Ιωνίας
ΑΕΠ Πανόραμα
Αρίων Πτολεμαΐδας

2ος όμιλος
Μέγας Αλέξανδρος
Εθνικός Κοζάνης
ΑΠΣ Φέρωνας Βέροιας
Το πρόγραμμα

Κλειστό Γιαννιτσών

Πέμπτη 24 Μαρτίου 2016
16:00 ΟΦΝΙ- Αρίων
18:00 Μ. Αλέξανδρος- Φέρωνας

Παρασκευή 25 Μαρτίου 2016
09:30 Πανόραμα- Αρίων
11:30 Εθνικός- Φέρωνας
18:00 ΟΦΝΙ- Πανόραμα
20:00 Εθνικός- Μ. Αλέξανδρος

Σάββατο 26 Μαρτίου 2016
11:00 3ος Α’ ομίλου- 3ος Β΄ ομίλου
16:00 1ος Α’ ομίλου- 2ος Β΄ ομίλου
18:00 2ος Α’ ομίλου- 1ος Β΄ ομίλου

Κυριακή 27 Μαρτίου 2016
11:00 2ος Α’ ομίλου- 2ος Β’ ομίλου
13:00 1ος Α’ ομίλου- 1ος Β’ ομίλου
14:30 Απονομές

Σύστημα διεξαγωγής

Α ΦΑΣΗ :1η Αγωνιστική 1-3 2η Αγωνιστική 2-3 3η Αγωνιστική 1-2

Β ΦΑΣΗ : 4η Αγωνιστική ο 1ος Α΄ Ομίλου με τον 2ο Β΄ Ομίλου & ο 2ος Α΄ Ομίλου με τον 1ο του Β΄ Ομίλου και ο 3ος Α΄ Ομίλου με τον 3ο του Β΄ Ομίλου (για τις θέσεις 5 & 6 της κατάταξης) 5η Αγωνιστική ο 2ος του Α΄ Ομίλου με τον 2ο του Β΄ Ομίλου & ο 1ος του Α΄ Ομίλου με τον 1ο του Β΄ Ομίλου. Δύναται ο αγώνας για την 5η & 6η θέση να γίνει την 5η Αγωνιστική αν το εγκρίνει η οργανωτική επιτροπή.

Οι δύο πρώτες ομάδες της βαθμολογικής κατάταξης κάθε ομίλου προκρίνονται στον όμιλο Ι, για τη διεκδίκηση των θέσεων 1-4 του πανελληνίου πρωταθλήματος, με μεταφορά του αποτελέσματος μόνο του μεταξύ τους αγώνα, μετά τη διεξαγωγή και των υπόλοιπων δύο (2) αγωνιστικών, με σύστημα ένας προς όλους σε ένα γύρο με βαθμολογία. Οι τρίτες ομάδες της βαθμολογικής κατάταξης κάθε ομίλου θα αγωνιστούν σε ένα αγώνα τελικό, για τη διεκδίκηση των θέσεων 5-6 του πανελληνίου πρωταθλήματος. Αν κάποια ομάδα δηλώσει παραίτηση από τη συμμετοχή της, δύναται να αναπληρωθεί από την αντίπαλη ομάδα του αγώνα της προκριματικής φάσης ή από άλλη ηττημένη ομάδα της προκριματικής φάσης, με αιτιολογημένη απόφαση της ΕΑΠ/ ΟΧΕ, λαμβανομένου υπόψη και του πίνακα αναπτυξιακής αξιολόγησης.

melody

maiovis

sidiropoulos

studio69