Έχασε από τον Διομήδη ο Φίλιππος (φωτορεπορτάζ)

Με ήττα έκλεισε την κανονική περίοδο ο Φίλιππος.  Στο τελευταίο ματς έχασε από τον Διομήδη που παρουσιάστηκε καλύτερος στο γήπεδο με 20-28. Οι Βεροιώτες αγωνίστηκαν χωρίς τον τραυματία Σανίκη και τον Βραζάλιτσα που βρίσκεται στην Σερβία.  Επίσης από την κερκίδα κοουτσάρισε την ομάδα ο Χρήστος Τζουβάρας.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα (1-4) και συντηρήσαν μια διαφορά 2-3 τερμάτων σε όλο το πρώτο μέρος. Ο Φίλιππος όσο κι αν προσπάθησε δεν κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους ο Διομήδης προηγήθηκε με 8-12 (26') και έκλεισε το ημίχρονο με 9-13.

Στο ξεκίνημα του β' μέρους ο Διομήδης είχε ένα ξέσπασμα και προηγήθηκε με 10-16 (35') όμως ο Φίλιππος αντέδρασε και πλησίασε σε 14-16. Οι Βεροιώτες είχαν δύο φορές την ευκαιρία να πλησιάσουν στο γκολ αλλά δεν τις εκμεταλλευτηκαν και ο Διομήδης ξέφυγε με 15-19 στο 46' και 17-23 στο 49'. Εκεί τελείωσαν όλα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς η διαφορά άνοιξε ακόμη περισσότερο και έφτασε ακόμη και τα δέκα γκολ (17-27 στο 27').

Διαιτητές: Πατιός, Τσιάνας

Πεντάλεπτα: 0-1, 2-5, 4-6, 6-9, 8-12, 9-13 (ημ.), 11-16, 14-16, 16-19, 17-24, 18-27, 20-28.

Δίλεπτες: 4/2 Πέναλτι:5/5 , 4/6

ΦΙΛΙΠΠΟΣ: (Τζουβάρας) Ευαγγελόπουλος, Κωστακίδης 3, Ζλατάνος, Αρβανιτίδης 1, Μιχαηλίδης 2, Βασιάδης, Δομπρής 9, Μπαντής, Μάντζος, Αποστολίδης, Κορωνάς Κ., Δραγκόλας 2, Δεληγιάννης 2, Ζευγαρόπουλος, Κοπρωνάς Θ., Παπαδόπουλος 1.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ: (Δημητρούλιας) Κυπραίος 2, Μεγαλοοικονόμου 6, Καρκαλάτος, Κρεμαστιώτης 1, Τασιάς, Σιαματάς, Μούγιτς 2, Ντάσεβιτς 3, Νούγκοβιτς 3, Σαμαράς 1, Σπέντζος, Ανανιάδης 4, Χαντέλης, Λοΐζος, Μαστορογιάννης 4, Σιμιτζής 2.