Έχασε στην Δράμα η Νάουσα (βίντεο τα γκολ)- Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

Την ήττα με 3-0 γνώρισε στην Δράμα η Νάουσα. Οι γηπεδούχοι ήταν προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, με Παπαζούδη στο 23' και Παπαζαχαρία στο 43' και σημείωσαν το τρίτο τέρμα τους στο 61' με τον Ιγκόρ.

Το φιλμ του αγώνα από το Dramagoal.gr

14’ Μακρινό σουτ του Καπετάνου δεν ανησυχεί τον Σικαλιά.

17’ Ο Σαμαρόπουλος ανατρέπει τον Παγώνη, πέναλτι, το εκτελεί ο Ιγκόρ και στέλνει την μπάλα πάνω στον τερματοφύλακα Κοντογουλίδη που μπλοκάρει.

21’ Από εκτέλεση κόρνερ από τον Καρλόπουλος, λάθος από τον Κασμερίδη, η μπάλα φτάνει στον Παπαζούδη και με σουτ κάνει το 1-0.

23’ Φάουλ του Καπετάνου η μπάλα περνάει μέσα στην περιοχή του Σικαλιά και ο αφύλακτος Σαμαρόπουλος χάνει ευκαιρία για να ισοφαρίσει.

30’ Σουτ του Ντινόπουλου φεύγει άουτ.

35΄Εκτέλεση φάουλ του Καπετάνου, κεφαλιά του Σαμαρόπουλου πάνω από το δοκάρι του Σικαλιά.

43’ Από εκτέλεση φάουλ του Μπουσινάκη, τακουνάκι προς τα πίσω του Πινδώνη διώχνει ο Κοντογουλίδης προσωρινά, η μπάλα φτάνει στον Παπαζαχαρία που με πλασέ κάνει το 2-0.

46’ Καλό σουτ του Γιαννόπουλου φεύγει άουτ.

51’ Ο Ντος Σάντος σε τετ α τετ με τον Κοντουγουλίδη πιάνει κεφαλιά που εξ’ επαφής, μπλοκάρει ο Κοντογουλίδης.

62’ Σέντρα από δεξιά μέσα στην περιοχή για τον Ιγκόρ, κακή έξοδος του Κοντογουλίδη, με κεφαλιά κάνει το 3-0.

79’ Λάθος επιστροφή του Παπαζαχαρία και ο Νίκου χάνει την ευκαιρία απέναντι στο Σικαλιά στέλνοντας την μπάλα άουτ.

90’ Ο Ιγκόρ χάνει τετ α τετ απέναντι στον Κοντογουλίδη στέλνοντας την μπάλα πάνω από το δοκάρι.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Κιγιτζή, Καρακασίδης, Καραγιάννης (Θράκης)..

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Π. Τζαναβάρας): Σικαλιάς, Παγώνης, Βιτλής, Παπαζούδης, Παπαζαχαρίας, Λαδάκης, Πινδώνης, Μπουσινάκης (71’ Παβίσεβιτς), Ίγκορ, Καρλόπουλος (63’ Ιότι), Ντος Σάντος.

ΦΑΣ ΝΑΟΥΣΑ (Β. Ντίσιος): Κοντογουλίδης, Κασμερίδης, Γιαννόπουλος, Ζούρκος (69’ Τούφας), Νύρλας, Ντινόπουλος (61’ Νίκου), Καπετάνος (69’ Χατζόπουλος), Περηφανόπουλος, Παντζαρτζίδης, Σαμαρόπουλος, Μουρίκι.

Δείτε σε βίντεο τα γκολ από το Sportdrama.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία μετά τους αγώνες της 14ης αγωνιστικής:

Λαγκαδάς - ΑΟ Καρδίας 2-1
Δόξα Προσκυνητών-Ορφέας Ξάνθης 1-2