proteas

tsakiridis tires

logomageia

Κέρδισαν και τον Άθλο οι Αετοί - Αποτελέσματα και βαθμολογία

Δυσκολεύτηκαν οι πρωτοπόροι της Β ΕΚΑΣΚΕΜ στην Αλεξάνδρεια, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον τοπικό Άθλο, τον οποίο κέρδισε με 46-63.

Η ομάδα του Ντάνη Τυριακίδη μπήκε νωχελικά στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα η νεανική ομάδα της Αλεξάνδρειας να βρίσκεται κοντά στο σκορ για ένα ημίχρονο.

Στη συνέχεια όμως οι "ασπρόμαυροι", βελτίωσαν σε μεγάλο βαθμό την αμυντική τους λειτουργία και δεχόμενοι μόλις 7 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο και 9 στο τελευταίο, αύξησαν σταδιακά τη διαφορά και επικράτησαν στο τέλος με σκορ 63-46.

Πρώτος σκόρερ για τους Αετούς ήταν ο Κωστής Γκεγκόπουλος, που έφτασε τους 25 και τον ακολούθησαν οι Μάκης Ιωσηφίδης με 15 και Χάρης Χρυσάφης με 14.

Επόμενο παιχνίδι για την αήττητη ομάδα της Ημαθίας σε δύο εβδομάδας (24/2) στο ΔΑΚ "Βικέλας" με αντίπαλο τον δεύτερο της βαθμολογίας ΓΑΣΠ Πάνθηρες.

Τα δεκάλεπτα : 11-13, 30-35, 37-48, 46-63

Άθλος Αλεξάνδρειας : Τζαφέρης 4, Ντάμτσης 2, Παύλου 6, Χαριτόπουλος, Ψυχογιός 5, Τσαρούχας 18 (4), Πεχλιβάνος 8

Αετοί Βέροιας : Τσιμτσιρίδης 4, Ιωσηφίδης 15 (1), Παπαδόπουλος 4, Γκεκόπουλος 25, Πάππου 1, Χρυσάφης 14 (1), Ιατρού, Βλαχάκης, Κασάπης

Τα αποτελέσματα

ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς – ΑΣ Κολινδρού 71-38
ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς- ΑΟΚ Γουμένισσας 27-77
ΜΠΑΣ Εργόναθλος – ΓΑΣ Βαφύρας 48-59
ΑΣ Φίλιππος Νέας Πέλλας – ΑΟ Οι Ατρόμητοι Νέας Σάντας 84-49
ΓΑΣΠ Πάνθηρες – ΑΚΕ Πιερίας 68-53
ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας – ΚΣ Αετοί Βέροιας 46-63

Βαθμολογία (15 αγώνες)

1. ΚΣ Αετοί Βέροιας 30
2. ΓΑΣΠ Πάνθηρες 28
3. ΑΣ Φίλιππος Νέας Πέλλας 28
4. ΑΟΚ Γουμένισσας 27
5. ΓΑΣ Βαφύρας 24
6. ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς 22
7. ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας 22
8. ΑΚΕ Πιερίας 19
9. ΜΠΑΣ Εργόναθλος 18
10. ΑΟ Οι Ατρόμητοι Νέας Σάντας 17
11. ΑΣ Κολινδρού 17
12. ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς 14

Η επόμενη αγωνιστική
16:00 ΑΚΕ Πιερίας – ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς
18:00 ΚΣ Αετοί Βέροιας – ΓΑΣΠ Πάνθηρες
18:00 ΓΑΣ Βαφύρας Δίου – ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας
18:00 ΑΟ Οι Ατρόμητοι Νέας Σάντας – ΜΠΑΣ Εργόναθλος
18:00 ΑΣ Κολινδρού – ΑΣ Φίλιππος Νέας Πέλλας
18:00 ΑΟΚ Γουμένισσας – ΑΠΣ ΚουΠα Κιλκίς

dyslexia centers

tsiafoulis

sidiropoulos

meimaridis

studio 69