Κέρδισε στην Αλεξάνδρεια ο ΑΟΚ - Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ επικράτησε ο ΑΟΚ Βέροιας του συντοπίτη ΓΑΣ Αλεξάνδρειας. Οι γηπεδούχοι έμειναν κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως η ομάδα της Βέροιας...πάτησε γκάζι στο δεύτερο και με μπροστάρηδες τους Μάντσο (23 πόντοι) και Γκανά (12) "έχτισε" διαφορά και έφτασε στο τελικό 56-71.

Για τον ΑΟΚ αγωνίστηκαν 12 παίκτες σε ένα μίνι rotation που επιχείρησε ο έμπειρος προπονητής, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Βεροιώτες έπαιξαν εξαιρετική άμυνα όταν και δέχτηκαν μόλις 8 πόντους

Με τη νίκη του αυτή ο ΑΟΚ ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος και διατήρησε τη διαφορά του ενός βαθμού από τον πρωτοπόρο ΦΟ Αριδαίας.

Τα δεκάλεπτα : 14-21, 30-32, 48-58, 56-71

Οι πόντοι του ΑΟΚ : Τρομπούκης 10, Ουσουλτζόγλου 2, Χρυσάφης, Γκανάς 12 (2), Ορφανίδης, Βοργιατζίδης, Καπνάς 8, Αλευρίδης, Μάντσος 23 (1), Λέφας 5, Γκεκόπουλος 2, Γιαννουζάκος 9 (3)