Νίκη για τους Βετεράνους μπάσκετ στην Καβάλα

Στην πρεμιέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παλαιμάχων μπάσκετ στην Καβάλα, η ομάδα της Βέροιας έκανε χθες την πρώτη νίκη με 73-55 απέναντι σε μια αξιόμαχη ομάδα, αυτή της Κομοτηνής. Ο προπονητής Παναγιώτης Τρανίδης χρησιμοποίησε έξυπνα και τους 11 παίκτες του, κάνοντας οικονομία δυνάμεων, ενόψει του σημερινού ημιτελικού.

Το μεγαλύτερο βάρος της επίθεσης σήκωσαν τα κανόνια της ομάδας Κοτζάμπασης, Τυριακίδης και Τσακίρης, ενώ η άμυνα ήταν συμπαγής και αδιαπέραστη. Δεν υστέρησε κανείς. Σήμερα οι Veria Warriors αντιμετωπίζουν σε αγώνα τριών ημιχρόνων τη Λάρισα και την Χίο. Με νίκη και στα δύο ημίχρονα, ανοίγει ο δρόμος για τον αυριανό τελικό.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 29 - 38
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-22, 16-16, 9-18, 17-17
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΚΑΛΦOΠΟΥΛΟΣ - ΚΑΝΕΛOΠΟΥΛΟΣ