Κέρδισε στον Λαγκαδά ο Φίλιππος

filippoes ethnikos6

Νικηφόρο ηταν το πέρασμα του Φιλίππου απο τον Λαγκάδα. Επικράτησε με 69-74 και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα. Αγωνιστικά, ο Φίλιππος ήταν καλύτερος σε όλο το ματς. Πήρε το πάνω χέρι στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, δημιούργησε μια διαφορά στην συνέχεια και έκλεισε το ημίχρονο με 31-42.

Στο δεύτερο μέρος, ο Φίλιππος διατήρησε το προβάδισμα στο σκορ έχοντας συνεχώς τον έλεγχο της αναμέτρησης στα χέρια του κι έφτασε στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 18-25, 31-42, 52-59, 69-74

Διαιτητές: Δεσλής-Κατραχούρας-Πιτσίλκας Μ.

Ερμής Λαγκαδά (Μύθου): Ελευθεριάδης, Θεοδωράκος 15 (2), Ακεψιμαΐδης 1, Βουτσίτσεβιτς 18 (1), Παρίτσης, Μπένας 8 (1), Σαμαράς, Καλογιαννίδης 8, Μανούσος 19 (12ρ.), Νότης.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής 2, Μαρτίνς 8, Τραϊανός 11 (3/3 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα), Δεληγιώργης, 5 (1 τρίποντα, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα), Πλιούκας 21 (2), Γκιουλέκας 14 (3), Κασαμπαλής 10, Αργύρης, Πεχλιβάνος, Σιδηρόπουλος, Λευκαδίτης 3 (1).