Έχασε στις λεπτομέρειες ο ΑΟΚ από τον Ζέφυρο

Εκτός έδρας ήττα με 67-65 γνώρισε στην Περαία από τον Ζέφυρο ο ΑΟΚ Βέροιας. Οι Βεροιώτες έδειξαν αποφασιστικό πρόσωπο, διεκδίκησαν το ματς στα ίσια αλλά στο τέλος έχασαν στις λεπτομέρειες.

Ο ΑΟΚ ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος και είχε τον έλεγχο. Ο Ζέφυρος ανέκαμψε στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε το πάνω χέρι, όμως στα τελευταία λεπτά το ματς ήταν ντέρμπι. Οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι και πήραν τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα : 17-18, 35-40, 58-51, 67-65

Ζέφυρος : Μυτιληναίος 12 (4), Νικολαΐδης, Αλεξανδρίδης 2, Ματενίδης, Ουρκέρογλου, Κανάρας 2, Μαυροματίδης 21 (2), Τσιόγκας 14, Μυστηλιάδης 11(1), Μάρκου 5 (1)

ΑΟΚ Βέροιας : Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 10 (1), Γκανάς 2, Βλάχος 6, Μαυρίδης 21 (2), Ντουλαβέρης, Ορφανίδης, Λέφας 6 (2), Μπαρμπαρούσης 4, Χατζηλαμπρινός 10, Γιαννουζάκος 6 (2)