Κέρδισε άνετα στα Γιάννενα ο Φίλιππος

Άνετη νίκη με σκορ 63-87 πέτυχε στα Ιωάννινα η ανδρική ομάδα του Φιλίππου Βέροιας όπου αντιμετώπισε τον ΑΓΣ Ιωαννίνων για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής (3ος όμιλος).

Η ομάδα του Δημήτρη Γκίμα προηγήθηκε στο 5' με 4-8 και στο 7' με 9-17 για να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με 13-22. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Βεροιώτες δεν συνάντησαν αντίσταση και συνεχισαν να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων. Το ημίχρονο βρήκε τον Φίλιππο να προηγείται με δέκα πόντους (28-38).

Στην επανάληψη η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε και ο Φίλιππος στο 30' βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 21 πόντους (44-65). Το παιχνίδι τελείωσε με σκορ 63-87 με τους Κοθρά και Καντάρκο να είναι οι πρώτοι σκορερ για τον Φίλιππο Βέροιας με 23 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα : 13-22, 28-38, 44-65, 63-87

Διαιτητές : Θεοδώρου και Γαζέτας

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 17, Βάτσιος 2, Μπαρτζώκας 11, Καλφαλίδης, Αντώνιου 2, Καννής 3, Τσίγκας, Mάκης 8(1), Τσιλιγκαρίδης, Εξαρχόπουλος 16(3), Θώδης 14(1)

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας - Μπλατσιώτης) : Κοθράς 23(3), Μόρας, Τσιαγκλάκανος 7(1), Παραπούρας 15(1), Σουτζόπουλος 11, Καντάρκος 17, Τόκας Α, Τόκας Π, Βάλλιος 7(1), Τσεσμετζίδης, Μαρκόπουλος 4, Καβαργύρης 4.