Logo

Επέστρεψε στις νίκες ο ΑΟΚ (φωτογραφίες, βίντεο)

Στις νίκες επέστρεψε ο ΑΟΚ Βέροιας. Κυριαρχώντας στον αγωνιστικό χώρο στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε με 69 - 56 των Ικάρων Τρικάλων, και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα. Η Βεροιώτικη ομάδα, ξέφυγε στο σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο, και συντήρησε χωρίς να απειληθεί την διαφορά της μέχρι το τέλος.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και το προβάδισμα άλλαξε αρκετές φορές χέρια. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι με δυο «κολλητά» τρίποντα ξέφυγαν με 25-31 αλλά είχαν πρόβλημα στο σκοράρισμα και ο ΑΟΚ ανέκαμψε. Οι γηπεδούχοι με ένα σερί 9-0 μετέτρεψαν το 28-33 σε 37-33 και δεν ξανάχασαν το προβάδισμα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΟΚ «καθάρισε» το ματς. Περιόρισε τα ατού των Ικάρων και με επιθετικό κρεσέντο προηγήθηκε με 44-37 στο 25’, 53-39 στο 29’ και 56-41 στο 30’. Εκεί το ματς τελείωσε.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η διαφορά άνοιξε κι άλλο και στο 34’ το σκορ έγινε 64-45. Στο υπόλοιπο διάστημα ο ΑΟΚ συντήρησε χωρίς να απειληθεί την διαφορά και έφτασε άνετα στο 69-56.

Δεκάλεπτα: 22-23, 37-33, 56-41, 69-56.

ΑΟΚ: Τρομπούκης 6, Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 15 (3), Γκανάς 9 (1), Βλάχος 16, Μαυρίδης 9 (1), Ορφανίδης, Ντουλαβέρης, Λέφας 3, Μπαρμπαρούσης, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 11 (1)

Ίκαροι: Κορδέας, Φούντας Σ., Στάνκοβιτς 6, Αργύρης Κ. 13 (3), Μέξης 8, Χατζής, Ντουρβάς 4, Μπαρμπαρούσης, Αργύρης Σ. 11 (1), Φούντας Γ. 14 (2), Θεοδώρου

{jlex}flickr:72157668961436179{/jlex}

Copyright © 2007 - 2023 - Πληροφοριοδότης Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται - Ανάπτυξη LEONweb