Κέρδισε στα Γρεβενά ο Φίλιππος

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Φίλιππος Βέροιας, ο οποίος αντιμετώπισε στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου της Γ' Εθνικής (3ος όμιλος) τον Πρωτέα Γρεβενών. Οι παίκτες του Δημήτρη Γκίμα απο την αρχή του αγώνα πήραν προβάδισμα στο σκορ (12-20 στο 10') ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο αύξησαν την διαφορά στο +12 (30-42).

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ροκανίσουν την διαφορά και να μειώσουν στο 26' σε 42-44 και στο 34' σε 60-61. Οι παίκτες του Γκίμα αντέδρασαν και με σερί 0-8 (60-69) πήραν ανάσα ενώ στη συνέχεια ανέβασαν και πάλι την διαφορά στο +10 (65-75 στο 37') και "κλείδωσαν" το παιχνίδι που έληξε με σκορ 68-80.

Διαιτητές : Παπαδόπουλος Χ και Αγραφιώτης Ιωάννης

Δεκάλεπτα : 12-20, 30-42, 54-57, 68-80

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 7(1), Τζήμου 9(2), Τακίδης 6, Μιχαηλίδης 10(2), Γραβάς 2, Ρίγκος 7(1), Κολοβος, Μπόζιαρης, Σιλακός, Καλογεράτος 7(1), Κλωναράς 20(2)

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας - Μπλατσιώτης): Μόρας 4, A. Τόκας, Π. Τόκας, Τσεσμετζίδης, Π. Βάλλιος 14(4), Τσιακλαγκάνος, Μαρκόπουλος 5(1), Καβαργύρης, Κόθρας 23(4), Παραπούρας 6(2), Σουτζόπουλος 16(1), Κάνταρκος 10.