Logo

Έχασε από τον Χαρίλαο Τρικούπη ο Φίλιππος

Εντός έδρας ήττα γνώρισε από τον Χαρίλαο Τρικούπη ο Φίλιππος. Έχασε με 57-81. Χωρίς τον Εύθυμη Κοθρά (τραυματίστηκε στην προπόνηση της Παρασκευής) το συγκρότημα του Γκίμα βρέθηκε πίσω στο σκορ με 4-10 στο 2' ενώ στο 7’ οι Μεσολογγίτες αύξησαν την διαφορά στο +9 (9-18).

Η ομάδα του Γκίμα μείωσε στο 9’ σε 13-20 με τον Τσούκα και αργότερα σε 15-20 με το εντυπωσιακό καλάθι του Σιόλογκα έπειτα από εξαιρετική πάσα του Βάλλιου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να ελέγχουν το παιχνίδι απέκτησαν μια μεγάλη διαφορά στο ημίχρονο (32-46) την οποία και συντήρησαν εως το τέλος φεύγοντας απο το ΔΑΚ "Δημήτριος Βικέλας" με τους βαθμούς της νίκης.

Διαιτητές: Τζιοπάνος-Σιταρίδης

Δεκάλεπτα: 15-20, 32-46, 45-68, 57-81.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γκίμας, Μπλατσιώτης): Τσεσμετζίδης, Τσιμίδης 2, Τσούκας 13, Βάλλιος 10 (3), Παπαδόπουλος 6, Μόρας, Σιόλογκας 20 (1), Θεοδωρίδης 6, Τόκας.

ΧΑΡ. ΤΡΙΚ. (Δημητριάδης, Μούτσιος): Βουρνάς 4, Λειβαδάς 2, Παπαδιονυσίου 8, Τοπουζίδης 15 (3), Μουράτογλου 6, Σταυρόπουλος 4, Παπαρέγκας 18 (3), Γεωργιάδης 13, Ψάλτου 6, Δημητρόπουλος 3, Τσαπατώρης 2.

Copyright © 2007 - 2023 - Πληροφοριοδότης Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται - Ανάπτυξη LEONweb