Έχασε στην Καρδίτσα ο Φίλιππος

Την δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα έκανε ο Φίλιππος Βέροιας ο οποίος έχασε στην Καρδίτσα απο την τοπική ομάδα με σκορ 70-59 στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής κατηγορίας.

Οι παίκτες του Δημήτρη Γκίμα προσπάθησαν και παρέμειναν στο παιχνίδι μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο όμως η αποβολή του Ευθύμη Κοθρά στο 27ο λεπτό με 5 φάουλ ήταν καθοριστική με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι στο 30' να αποκτήσουν μια διαφορά 7 πόντων την οποία συντήρησαν και αύξησαν στο τελευταίο δεκάλεπτο και πήραν την νίκη με 70-59.

Διαιτητές : Κοϊμτζόγλου και Γαζέτας

Δεκάλεπτα : 22-20, 37-35, 54-47, 70-59

ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Ρουμελιώτης): Σκορδάς 2, Δόγρανλης, Πανταζής, Λάκκας 7, Μαυρογιάννης 6, Παππάς Κ., Πάσσας, Καμαριώτης 10(2), Παπαδόπουλος 6, Τριχόπουλος 18(1), Θέος 21, Παππάς Γ.

Φίλιππος (Γκίμας - Μπλατσιώτης) : Paros 5(1), Τσούκας 3(1), Τσιμίδης 2, Βάλλιος, Παπαδόπουλος Νίκος 5, Γεωργιάδης 8(1), Κοθράς 11, Σιόλογκας 11, Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 10(3), Μόρας, Παπαδόπουλος Νικος του Σάββα.