Οι διακρίσεις του ΕΟΣ Νάουσας στο Κύπελλο ski cross στο Σέλι

Υπεροχή των αθλητών του ΕΟΣ Νάουσας στο Κύπελλο ski cross που πραγματοποιήθηκε στο χιονοδρομικό κέντρο Σελίου την Κυριακή 3 Μαρτίου. Από τα 4 κύπελλα που μοιράστηκαν στη διοργάνωση τα 3 κέρδισαν οι αθλητές του ΕΟΣ.

Στην κατηγορία των παίδων ο Γιώργος Αναστασιάδης κέρδισε με εξαιρετική άνεση το χρυσό μετάλλιο .

Στους ίδιους ρυθμούς στην κατηγορία των κορασίδων η Μάρα Τσιάρκα και πάλι κέρδισε επίσης το χρυσό μετάλλιο στο ίδιο αγώνισμα.

Το χάλκινο μετάλλιο στην ίδια κατηγορία κέρδισε η Όλγα Μπιτέρνα.

Στην κατηγορία των Παγκορασίδων το χρυσό μετάλλιο κέρδισε η Γεωργία Τσιάρκα ενώ το χάλκινο η Κατερίνα Βάικου .

Στην ίδια κατηγορία η Λυδία Τσιάτσιου τερμάτισε στην Πέμπτη θέση και η Αρετή Ανθοπούλου στην έκτη αντίστοιχα.

Την ίδια μέρα πραγματοποιήθηκε και αγώνας στις προαγωνιστικές κατηγορίες με τεράστιο ενδιαφέρον συμμετοχής στις συγκεκριμένες ηλικίες.