Κέρδισε την Πυλαία η Γ.Ε.Β - Κέρδισε στην Άρτα ο Ζαφειράκης

gev zdo

Ακόμα μια νίκη σημείωσε η Γ.Ε.ΒΕΡΟΙΑΣ 2011 απέναντι στην Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑΣ στον αγώνα της 7ης αγωνιστικής που πραγματοποιήθηκε εκτάκτως στη Δ.Α.Κ. Νάουσας. Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος μέχρι το 22' με το σκόρ να πηγαίνει γκόλ γκόλ. Τα λάθη στην άμυνα δεν άφηναν τις δύο ομάδες να ξεφύγουν στο σκόρ. Από το 22' μέχρι και τη λήξη του ημιχρόνου η Γ.Ε.Β. διόρθωσε την αμυντική της λειτουργία και σε συνδυασμό με τις ακοκρούσεις του Τ/Φ Μαυρίδη πήγε στα αποδυτήρια με το 20-15.

Στην επανάληψη η Πυλαία προσπάθησε να μειώσει την διαφορά , πιέζοντας στην άμυνα, όμως η Γ.Ε.Β. είχε τις λύσεις στην επίθεση και έτσι δεν απειλήθηκε μέχρι και το τέλος αυξάνοντας την διαφορά στο σκόρ το οποίο έκλεισε στο 36-29.

Για τους γηπεδούχους πρώτα βιολιά στην επίθεση οι Καραπεϊδης 10, Γιούπης 8 και Παντελίδης 7, ενώ για τους φιλοξενούμενους οι Αλατσατιάνος 7, Αλμπάνης 6 και Ανανιάδης 5.

Ο σύλλογος της Γ.Ε.ΒΕΡΟΙΑΣ 2011 ευχαριστεί θερμά το Δ.Α.Κ. ΝΑΟΥΣΑΣ για την φιλοξενία και εύχεται στην ομάδα της Πυλαίας καλή επιτυχία στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Δεκάλεπτα : 06-06, 11-12, 20-15(ημχ), 24-20, 31-25, 36-29 (τελικο)

Γ.Ε.ΒΕΡΟΙΑΣ 2011 (Τουτσης Κ.) Τσικίνας Δ, Τσικίνας Γ, Γιούπης 8, Πρωτογέρης 6, Καραπείδης 10, Γιακουμόπουλος 3, Μαυρίδης, Παπαδόπουλος 2, Παντελίδης 7, Βόλκος, Μαυρόπουλος, Νικολαίδης, Γουναράς, Τσιρογιάννης.

Α.Ε.Σ.Χ. ΠΥΛΑΙΑΣ (Γούσιος Π.) Μπειλής 3, Κίτσος 1, Βραχιολίδης 1, Μιχαηλίδης, Ζαφείρης, Αλμπάνης 6, Κατσαρός, Σιπόπουλος, Ανανιάδης 5, Ευστρατίου, Παπαδόπουλος, Καλομοίρος 3, Μπαιρλής, Τζινεβής, Αλατσατιάνος 7, Ανθομελίδης 2.

Διαιτητές : Μαυρίδης, Καζαντζίδης
Πέναλντι : 5/5, 3/4
Δίλεπτα : 4/4

Κέρδισε και ο Ζαφειράκης

Νικηφόρο ήταν και για τον Ζαφειράκη το πέρασμα από την Άρτα. Επικράτησε με 19-22. Ας δούμε τα αποτελέσματα της ημέρας:

Φαίακας Κέρκυρας-Παναιτωλικός 29-23
Αναγέννηση Άρτας-Ζαφειράκης Νάουσας 19-22
Αερωπός Έδεσσας-ΑΟ Ιωαννίνων 40-17
Αρχέλαος Κατερίνης-Πρωτέας Άρτας 31-31
ΓΕ Βεροίας-ΑΕΣΧ Πυλαίας 36-29