Ισόπαλος στη Νίκαια ο Φίλιππος

Βαθμό ισοπαλίας πήρε στη Νίκαια από τον Άρη Νικαίας ο Φίλιππος. Μετά από ένα αμφίρροπο ματς, οι Βεροιώτες έφτασαν στο 23-23 και πήραν τον βαθμό.

Αγωνιστικά, ο Άρης Νικαίας είχε το προβάδισμα στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης. Συντήρησε μια διαφορά 3-4 γκολ και έδειχνε το φαβορί για τη νίκη. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως ο Φίλιππος πλησίασε στο σκορ (20-19 στο 52' με το Νικολαΐδη) και ισοφάρισε με τον Πιστόλα στο 56 (21-21). Στο τελευταίο τετράλεπτο, ο Άρης προηγήθηκε δυο φορές αλλά ο Φίλιππος ισάριθμες φορές έφτασε στην ισοφάριση. Η δεύτερη φορά ήταν με γκολ του Πεντελίδη, μισό λεπτό πριν το τέλος και έμεινε μέχρι το φινάλε.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-2, 5-4, 6-6, 13-11 (ημχ),16-13, 17-15, 19-16, 20-18, 21-21, 23-23

ΑΡΗΣ (Μελετάκος): Λαδάκης 6, Αθανασίου 1, Βλάχος 1, Μελετάκος 2, Γρηγοράκης, Μουλιάτος, Μαλανδρένιας, Ασβεστάς 4, Παπαδόπουλος, Κοκκοράκης, Ταβλαρίδης, Κρεμμύδας 5, Μιμίκος 2, Χουρσουντιάν, Τζουβάρας 2, Χρηματόπουλος.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ: Παντελίδης 3, Νικολαϊδης 1, Καραγκιοζόπουλος 7, Μπιζιρόπουλος, Μηλόπουλος, Καλλιαρίδης, Πιστόλας 4, Φιλόσογλου 4, Στανκίδης, Παπαδόπουλος 2, Παπαγιάννης 2.

Διαιτητές: Τσάκωνας- Τόλιος, Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 2/3-3/3