Εφηβικό: Κέρδισε τον Εδεσσαϊκό ο ΑΟΚ

Πέμπτο «ροζ φύλλο» αγώνα για την Εφηβική ομάδα του ΑΟΚ Βέροιας, που επικράτησε του Εδεσσαϊκού με σκορ 83-38.

Οι παίκτες του Κωνσταντίνου Ηλιάδη ήταν καλύτεροι από την αρχή του παιχνιδιού αλλά ειδικά στο δεύτερο δεκάλεπτο επέβαλλαν πλήρως τον ρυθμό τους τρέχοντας ένα σερί 24-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός συνεχίστηκε ο ίδιος μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο.

Η εξέλιξη του παιχνιδιού επέτρεψε στον προπονητή Ηλιάδη να μοιράσει τον χρόνο συμμετοχής και να δοκιμάσει διάφορα σχήματα ενόψει της συνέχειας.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα της Ημαθίας θα κάνει το προγραμματισμένο της ρεπό.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-8, 38-10, 66-23, 83-38