Έχασε στις λεπτομέρειες η Αλεξάνδρεια στην Αριδαία (βίντεο)

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το ντέρμπι της Α' ΕΚΑΣΚΕΜ ανάμεσα στην Αλεξάνδρεια και την Αριδαία. Οι γηπεδούχοι, έκαμψαν στα τελευταία λεπτά την αντίσταση της Ημαθιώτικης ομάδας, επικράτησαν με 57-54 και αύξησαν την μεταξύ τους διαφορά στον βαθμολογικό πίνακα.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο και το προβάδισμα άλλαξε πολλές φορές χέρια κατά την διάρκεια του ματς. Οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το τέλος, αλλά η Αριδαία στις λεπτομέρειες κατάφερε να κερδίσει το ροζ φύλλο αγώνα.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Παπαγεωργίου.

Δεκάλεπτα: 11-14, 29-29, 40-42, 57-54.

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Αμπάρης, Βασίλογλου, Πέτκος 12 (3), Τοπαλίδης 8, Υποδηματόπουλος, Μπεγλόπουλος 1, Παπαβράαμ, Αβραμίδης 13 (2), Κληντσάρης 8, Μακρόπουλος 11, Ζέρζης 4, Τόπκας.

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας (Σιδηρόπουλος): Μπαλιάκας 9 (1), Σιδηρόπουλος 5, Πουρλιοτόπουλος 3 (1), Παντοφλίδης 9 (1), Σιτσάνης 15 (1), Παπαγερίδης 5, Καρκάρας 7, Πρόιος, Καραγιάννης 1, Χερκελετζής.