Έχασε στην Λαμία ο Φίλιππος

Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού κρίθηκε το αποτέλεσμα του αγώνα Έσπερος Λαμίας - Φίλιππος Βέροιας. Η ομάδα του Δημήτρη Γκίμα αν και στάθηκε πολύ καλά στο γήπεδο δεν κατάφερε να φύγει απο το Χαλκιοπούλειο με τους βαθμούς της νίκης.

Η ομάδα της Βέροιας βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 9 πόντους στο τέλος της 3ης περιόδου ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ροκανίσουν την διαφορά και να γυρίσουν το παιχνίδι στο 4ο δεκάλεπτο παίρνοντας την νίκη με 82-75.

Διαιτητές : Ζαχαρής-Τσουμαχίδης

Δεκάλεπτα : 21-23, 40-41, 61-61, 81-75

ΈΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Γ. Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Ρούζιος, Ρετσινάς, Πάππος, Κατσαρές, Παπανικολάου, Φύκας, Παπαργυρόπουλος, Φούντας, Αργύρης, Τεπετίδης, Ολύμπιος.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας - Μπλατσιώτης) : Παπαδόπουλος, Σουτζόπουλος, Σισμάνης, Πονόπουλος, Τσεσμετζίδης, Τσιακλάγκανος, Βαλλιος, Κοθράς, Καβαργύρης, Παραπούρας, Καντάρκος.