proteas

tsakiridis tires

logomageia

Οι μαθητές που διακρίθηκαν στον Μαθηματικό Διαγωνισμό "Θαλής"

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ημαθίας της E.Μ.E. ανακοίνωσε τα αποτελέσματα του 79ου Μαθηματικού Διαγωνισμού «ΘΑΛΗΣ», όπως αυτά ανακοινώθηκαν σήμερα από την ΕΜΕ.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που διακρίθηκαν, συνεχίζουν να διαγωνίζονται στην επόμενη φάση του διαγωνισμού (ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ) το Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2019.

Ταυτόχρονα θα διεξαχθεί και ο 11ος διαγωνισμός «ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ», τον οποίο διοργανώνει το παράρτημα Ημαθίας για την Α΄ Γυμνασίου.

Στις μέρες που διανύουμε, θεωρούμε σημαντικό και ταυτόχρονα ελπιδοφόρο το γεγονός ότι η συμμετοχή και οι επιτυχίες των παιδιών δείχνουν το ενδιαφέρον και την ευγενική άμιλλα για τα Μαθηματικά.

Για τους διαγωνισμούς «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» και «ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ» το Παράρτημα Ημαθίας διοργανώνει μαθήματα προετοιμασίας τα οποία θα πραγματοποιηθούν ως εξής:

Ι. Για τους μαθητές της περιοχής Αλεξάνδρειας στο 2ο Γενικό Λύκειο Αλεξάνδρειας: Σάββατο 12 Ιανουαρίου 09:00 – 11:00.

ΙΙ. Για τους μαθητές της περιοχής Νάουσας στο 1ο Γενικό Λύκειο Νάουσας: Κυριακή 13 Ιανουαρίου 10:30 – 12:30.

ΙΙΙ. Για τους μαθητές της περιοχής Βέροιας στο 3o Γυμνάσιο Βέροιας: Κυριακή 13 Ιανουαρίου 10:30 – 12:30.

Επίσης, στην ιστοσελίδα της ΕΜΕ (http://www.hms.gr/?q=node/614) υπάρχει υλικό σχετικά με την ύλη των μαθηματικών διαγωνισμών, παλιότερα θέματα και λύσεις.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που διακρίθηκαν είναι οι:

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΑΞΗ
ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ-ΙΛΙΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΝΙΚΗ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΔΑΛΑΜΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΔΙΝΤΣΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΚΑΓΚΕΛΙΔΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΚΑΛΛΙΜΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΚΑΡΑΣΑΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΚΑΦΕΤΖΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΚΩΣΤΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ-ΑΘΗΝΑ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΣΤΥΛΙΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΤΖΟΥΝΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΜΙΧΑΗΛ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΤΣΕΛΙΟΥ ΕΥΤΕΡΠΗ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΑΝΑΝΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΔΕΛΛΑ ΒΑΓΙΑ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΚΟΥΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΚΟΥΚΟΥΤΕΓΟΥ ΜΑΡΙΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΛΑΖΕΚΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΜΟΥΔΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ ΠΟΛΥΤΙΜΗ-ΣΟΥΜΕΛΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΑΝΝΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΕΛΙΚΗΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΜΠΕΡΣΟΣ ΖΑΦΕΙΡΗΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΤΡΥΦΩΝ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΑΜΒΡΟΣΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΗΣ 1ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
ΓΚΑΛΙΤΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 5ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
ΚΩΣΤΕΛΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ 1ο ΓΕΛ ΝΑΟΥΣΑΣ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
ΠΑΝΤΕΛΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 1ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
ΠΟΤΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 4ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
ΤΖΕΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1ο ΓΕΛ ΝΑΟΥΣΑΣ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
ΓΙΑΓΚΟΥΜΠ ΑΝΤΩΝΗΣ 2ο ΓΕΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ
ΓΚΑΛΤΣΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ
ΤΡΑΝΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ 3ο ΓΕΛ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ

dyslexia centers

tsiafoulis

kyriazis

spot team

sidiropoulos

studio 69