proteas

tsakiridis tires

logomageia

Με μεγάλη συμμετοχή η 5η Συνάντηση Παιδικών Χορευτικών Τμημάτων της Θρακικής Εστίας Βέροιας (φωτογραφίες, βίντεο)

Πιστή στο ραντεβού με την παράδοση, έτσι και φέτος η Θρακική Εστία Βέροιας, διοργάνωσε την 5η Συνάντηση Παιδικών Χορευτικών Τμημάτων, την Τετάρτη 20 Ιουνίου, στον αύλειο χώρο των 3ου και 14ου Δημοτικών Σχολείων Βέροιας.

Φέτος συμμετείχαν 11 χορευτικά συγκροτήματα, τα οποία παρουσίασαν ποντιακούς, θρακιώτικους, ρουμλουκιώτικους, ναουσαίικους, ηπειρώτικους και μακεδονικούς χορούς (δείτε αποσπάσματα από την εκδήλωση).

Οι θεατές απόλαυσαν το μουσικοχορευτικό πρόγραμμα με τη συνοδεία εδεσμάτων και ποτών που προμηθεύτηκαν από το κυλικείο.

Το πρόγραμμα είχε ως εξής:

1.Μορφωτικός Αθλητικός Σύλλογος Βεροίας "Η ΚΑΛΛΙΘΕΑ": ΧΟΡΟΙ ΠΟΝΤΟΥ

ΕΜΠΡΟΠΙΣ, ΜΙΛΙΤΣΑ, ΤΑΜΣΑΡΑ, ΣΕΡΕΝΙΤΣΑ, ΚΟΤΣΑΡΙ, ΤΙΚ ΔΙΠΛΟ, ΕΤΕΡΕ

Πρόεδρος: ΤΟΠΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Διδασκαλία Χορών: ΤΟΠΑΛΙΔΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ

2.Πολιτιστικός Σύλλογοι Νέων Παλαιού Προδρόμου: ΧΟΡΟΙ ΡΟΥΜΛΟΥΚΙ

ΚΑΡΑΓΙANNΕΝΑ, ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ, ΓΚΑΪΝΤΑ, ΣΥΡΤΟΣ

Πρόεδρος: ΓΑΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΑ Διδασκαλία Χορών: ΤΣΙΡΟΠΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  

3.Σύλλογος Θρακιωτών Φιλώτα Κοζάνης «Ο ΦΙΛΩΤΑΣ»: ΧΟΡΟΙ ΑΝΑΤΟΛ. ΘΡΑΚΗΣ

ΚΟΝΙΑΛΗΣ (ΚΟΥΤΑΛΙΑ), ΚΑΡΣΙΛΑΜΑΣ (ΓΚΕΛ-ΓΚΕΛ), ΣΥΡΤΟΣ ΑΝ.ΘΡΑΚΗΣ, ΧΑΣΑΠΙΑ

Πρόεδρος: ΜΟΥΛΑΚΗ ΣΟΦΙΑ Διδασκαλία Χορών: ΚΕΤΣΕΤΖΗ ΕΛΙΝΑ

4.Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίου Γεωργίου Βέροιας: ΧΟΡΟΙ ΠΟΝΤΟΥ

ΟΜΑΛ ΤΣΙΜΕΡΑΣ-ΟΥΤΣΑΪ, ΤΑΜΣΑΡΑ ΤΙΚ ΜΟΝΟΝ-ΤΙΚ ΔΙΠΛΟΝ-ΤΙΚ ΤΟΓΙΑΣ, ΣΕΡΕΝΙΤΣΑ, ΚΟΤΣΑΡΙ

Πρόεδρος: ΚΟΥΤΡΟΥΛΙΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ Διδασκαλία Χορών: ΑΜΑΝΑΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ

5.Πολιτιστικός Σύλλογος Νάουσας "ΠΥΡΣΟΣ" : ΧΟΡΟΙ ΝΑΟΥΣΑΣ

ΚΑΡΣΙΛΑΜΑΣ, ΜΕΛΕΚΕΣ, ΓΚΑΙΝΤΑ, ΝΙΖΑΜΙΚΟΣ, ΤΗΣ ΣΟΥΔΑΣ

Πρόεδρος: ΤΑΣΙΩΝΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Διδασκαλία Χορών: ΤΣΙΡΟΠΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

6.Εστία Ρουμλουκιωτών Αλεξάνδρειας : ΧΟΡΟΙ ΡΟΥΜΛΟΥΚΙ

ΣΥΡΤΟΣ, ΠΑΤΡΩΝΑ, ΓΚΑΪΝΤΑ, ΚΑΤΣΑΜΠΑ, ΠΑΤΙΝΑΔΑ

Πρόεδρος: ΝΤΑΜΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ. Διδασκαλία Χορών: ΔΑΟΥΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΩΡΑ

7. Πολιτιστικός Σύλλογος Ξεχασμένης Ημαθίας "ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ": ΧΟΡΟΙ ΗΠΕΙΡΟΥ

ΜΠΕΡΑΤΙ, ΓΙΑΤΡΟΣ, ΜΕΝΟΥΣΗΣ, ΚΟΦΤΟΣ, ΝΕΡΑΝΤΖΙΑ

Πρόεδρος: ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Διδασκαλία Χορών: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ

8.Μορφωτικός Σύλλογος Κόπανου "Η ΜΙΕΖΑ": ΧΟΡΟΙ ΠΟΝΤΟΥ

ΤΡΥΓΩΝΑ, ΔΙΠΑΤ, ΠΙΠΙΛΟΜΑΤΑΙΝΑ, ΚΟΤΣΑΡΙ, ΜΗΤΕΡΙΤΣΑ

Πρόεδρος: ΣΤΑΡΧΟΥ ΠΑΝΑΓΩΤΑ Διδασκαλία Χορών: ΑΣΒΕΣΤΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

9.Πολιτιστικός Σύλλογος Επισκοπής Νάουσας"Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ": ΧΟΡΟΙ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΡΑΪΚΟ, ΡΟΥΝΤΟ ΠΑΝΤΕ, ΜΠΑΪΤΟΥΣΚΑ, ΛΕΒΕΝΤΙΚΟ, ΜΑΡΕΝΑ

Πρόεδρος: ΔΗΜΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΝΑ Διδασκαλία Χορών: ΛΙΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

10.Λαογραφικός Σύλλογος Ντόπιων Μακροχωρίου & Περιχώρων : ΧΟΡΟΙ ΡΟΥΜΛΟΥΚΙ

ΡΟΥΓΚΑΤΣΙΑ, ΓΚΑΪΝΤΑ, ΓΚΕΪΚΟ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΕΝΑ, ΣΥΡΤΟΣ-ΠΑΤΙΝΑΔΑ

Πρόεδρος: ΒΛΑΖΑΚΗ MAPΙA Διδασκαλία Χορών: ΤΣΙΑΡΑΣ ΑΧΙΛΕΑΣ

11. Θρακική Εστία Βεροίας: ΧΟΡΟΙ ΘΡΑΚΗΣ

ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ, ΤΡΑΜΠΑΝΙΣΤΟΣ, ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ, ΦΛΟΥΡΙ (ΠΟΔΑΡΑΚΙ), ΧΑΣΑΠΙΑ, ΗΡΘΕ ΚΟΡΗΜ Η ΑΝΟΙΞΗ, ΖΩΝΑΡΑΔΙΚΟΣ

Πρόεδρος: ΒΑΚΑΛΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ. Διδασκαλία Χορών: ΛΙΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

Έπαιξαν οι μουσικοί:

1. Λιτός Γιάννης : Ακορντεόν

2. Παπαδημητρίου Νίκος : Γκάιντα, Καβάλι, Τραγούδι

3. Σαλαπασίδης Γιώργος : Κλαρίνο

4. Χατζηανδρέας Σάκης : Βιολί/Τρομπέτα

5.Ψαθάς Βαγγέλης : Νταούλι

6.Ψαθάς Δημήτριος : Ζουρνάς, Κρουστά

Την εκδήλωση παρουσίασε η ΚΑΡΑΛΗ ΚΑΛΟΥΔΑ.

Μετά την παρουσίαση των χορευτικών ακολούθησε γλέντι για όλους.

 
 

Powered by flickr embed.

dyslexia centers

tsiafoulis

sidiropoulos

meimaridis

studio 69