Βόλεϊ: Νίκη του Φιλίππου στην Κομοτηνή

Στο δεύτερο σετ, ο Φίλιππος μπήκε καλύτερα, και ευτύχησε να πάρει το πάνω χέρι στο σκορ από νωρίς, με 2-5 και 3-8 αντίστοιχα. Η γηπεδούχος ομάδα «ξύπνησε», και πέρασε μάλιστα μπροστά με 24-23, παρά το γεγονός ότι ο Φίλιππος προηγήθηκε με 16-20. Οι φιλοξενούμενοι, έδειξαν ψυχραιμία στα κρίσιμα σημεία του σετ, το οποίο και πήραν με 24-26, μετά από άσσο του Τζιουμάκα.

Το τρίτο σετ αποτέλεσε παράσταση για έναν ρόλο, καθώς από τις αρχές του ο Φίλιππος επέβαλλε τον ρυθμό του, χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στην Κομοτηνή. Το τελικό 12-25 και 0-3, αντικατοπτρίζει απόλυτα την εικόνα του αγώνα, με την ομάδα από την Βέροια να είναι ανώτερη σε όλα τα σημεία.