Με 1 χρυσό και 2 χάλκινα μετάλλια επέστρεψε η ελληνική αποστολή από τη Βάρνα

Συνολικά 36 αθλητές των κατηγοριών 5 ως 10 έλαβαν μέρος από 6 βαλκανικές χώρες (Βουλγαρία, Ρουμανία, Ελλάδα, Σερβία, Μαυροβούνιο, F.Y.R.O.M.) και ο αθλητής του Π.Α.Σ.Κ.Α. κατέλαβε πανηγυρικά την πρώτη θέση της κατηγορίας 10 ορθίων, αγωνιζόμενος συνολικά σε 6 παιχνίδια χωρίς να χάσει ούτε σετ!

Στην κατηγορία 8 ορθίων ο Κάπας Κωνσταντίνος του "Εν Σώματι Υγιεί" Βέροιας κατέλαβε την 3η θέση και στο ομαδικό κατηγορίας 8-10 ορθίων, ο Διακουμάκος αγωνιζόμενος με συμπαίκτη τον Πετρόπουλο Στράτο, επίσης του σωματείου "Εν Σώματι Υγιεί" κατέλαβαν την 3η θέση.

Χαρακτηριστικό είναι οτι η ελληνική ομάδα πέρασε στα ημιτελικά χωρίς να χάσει αγώνα, αλλά ηττήθηκε με 1-2 στον ημιτελικό από τη Ρουμανία, η οποία κατέκτησε το χρυσό. Στον μικρό τελικό, το ελληνικό δίδυμο επικράτησε εύκολα της Βουλγαρίας με 2-0.

Την ομάδα συνόδευε ο κ. Καραϊωσήφ Αλέξανδρος, Προπονητής ΑμεΑ.